Sivas Kongresi Ne Zaman Yapıldı?

Bu yazımızda sizlere Sivas Kongresi ile ilgili bilgiler vererek, Sivas Kongresinin amacı nedir? Sivas Kongresi ne zaman yapıldı? şeklindeki soruların yanıtlarından söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Sivas Kongresi nerede yapıldı sorusunun yanıtı da her ne kadar isminden belli oluyor da olsa, yazımız içerisinde sizlere aktarılacaktır. O halde, Sivas Kongresi ile ilgili bilgilerin aktarımını hemen gerçekleştirmeye başlayalım:
Sivas Kongresinin amacı nedir? Türk toprakları, Birinci Dünya Savaşından sonra işgallerle birlikte kaybedilmeye başlanmıştır. Sivas Kongresinin amacı ilk olarak topraklarımızın kurtulması üzerine fikirlerin yürütülmesini hedeflemektir. Sivas Kongresinin amacı nedir sorusunun yanıtları arasında yer alan diğer detayın ise, Türk toplumunun bağımsızlığını kurtarmak adına farklı çareler üretmek olduğunu belirtmemiz gerekmektedir.
Sivas Kongresi nerede yapıldı? Adından da anlaşılacağı gibi Sivas Kongresi, Sivas’ta toplanmıştır.
Sivas Kongresi ne zaman yapıldı? Mustafa Kemal Atatürk’ün Amasya Genelgesi ile yapmış olduğu çağrının sonrasında, 4 Eylül 1919 – 11 Eylül 1919 tarihleri arasında Sivas Kongresi yapılmış bulunmaktadır.
Sivas Kongresine kimler katıldı? Ülkenin belirli bölgelerinden seçilmiş olan temsilcilerin Sivas Kongresi’ne katıldıklarını belirtmemiz gerekmektedir. Sivas Kongresi ulusal bir kongredir…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yandex.Metrica Gizlilik Politikaları