31 Mart Olayı Hakkında Bilgiler

Bu yazımızda sizlere 31 Mart olayı hakkında bilgiler vererek, 31 Mart olayı ne zaman olmuştur, ve 31 Mart olayı hangi padişah zamanında olmuştur, 31 Mart olayını kim çıkartmıştır gibi soruların yanıtlarını aktaracağımızı belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de 31 Mart olayı hakkında bilgi sahibi olarak, 31 Mart olayı ne zaman olmuştur, 31 Mart olayı hangi padişah zamanında olmuştur, ya da 31 Mart olayını kim çıkartmıştır diyorsanız, zaman kaybetmeden bilgilerimizin aktarımını gerçekleştirmeye başlayalım…
31 Mart olayı ne zaman olmuştur? 13 Nisan 1909 tarihinde, 31 Mart ayaklanması gerçekleştirilmiştir.
31 Mart olayını kim çıkartmıştır? Meşrutiyete karşı olan Avcı Taburları, 31 Mart olayını başlatan isim olarak karşımıza çıkmaktadır.
31 Mart olayı hangi padişah zamanında olmuştur? 2 Abdülhamit…
31 Mart olayının sonuçları: Hareket Ordusu İstanbul’a, Mahmut Şevket Paşa komutasında gelerek 31 Mart olayını bastırmıştır. Sonrasında, 2. Abdülhamit tahttan indirilmiştir. 5. Mehmet Reşat onun yerine, padişah olarak tahta çıkartılmıştır. Bunun sonrasında da, Kanuni Esasi’nin maddelerinin bazıları değiştirilmiştir… İttihat Ve Terakki Dönemi, Osmanlı İmparatorluğu için, 31 Mart olayı sonrasında başlamıştır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yandex.Metrica Gizlilik Politikaları