Futbol Sahası Hakkında Bilgiler

Bu yazımızda sizlere futbol sahası hakkında bilgilerden söz ederek, futbol sahası nasıl olur, futbol sahası ölçüleri nelerdir gibi soruların yanıtlarını aktarmaya çalışacağız. Eğer siz de futbol sahası nasıl olur, ve futbol sahası ölçüleri nelerdir diyorsanız, zaman kaybetmeden futbol sahası hakkında bilgilerimizin aktarımını sizler için gerçekleştirmeye başlayalım…

Futbol sahası nasıl olur? Futbol sahası ölçülerine bakmadan önce, maçın oynandığı alanın şekil olarak dikdörtgen olduğunu belirtelim. Futbol sahası ölçülerine baktığımızda ise, sahanın eninin, 45 metre ile 90 metre arasında olduğunu aktaralım. Boy ise, en az 90, en çok 120 metre olmalıdır. Uluslararası maçların oynandığı futbol sahası ölçüleri ise bu ölçüler içerisinde biraz daha sınırlıdır.
Uluslararası maçların oynandığı futbol sahası ölçülerinde, boy 100 – 110 metre arası iken, en ise 64 – 75 metre arasında bulunmalıdır. Golün atılması için içerisine girmesi gereken kalede üç adet direk bulunmaktadır. Kalenin eni 7.32 metre, boyu ise 2.44 metredir.
Futbol topu ölçülerine bakmak istediğimizde ise, topun çevresinin ortalama 69 santimetre, ağırlığının ise 410 – 450 gram ağırlığında olduğunu belirtmemiz gerekmektedir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yandex.Metrica Gizlilik Politikaları