Dünya Sigarayı Bırakma Gününde Sigarayı Bırakmak İster Misiniz?

Bu yazımızda sizlere Dünya Sigarayı Bırakma Günü ile ilgili bilgiler vereceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Dünya Sigarayı Bırakma Günü ne zaman diyenler için belirtmeliyiz ki, Dünya Sigarayı Bırakma Günü 9 Şubat tarihinde her sene kutlanmaktadır. Eğer siz de Dünya Sigarayı Bırakma Günü ile ilgili bilgi edinmek istiyorsanız, yazımız içerisinde aradıklarınızı bulabileceksiniz… İşte Dünya Sigarayı Bırakma Günü 9 Şubat bilgileri:
Sigara bağımlısı olan her kişi, zaman zaman sigarayı bırakmak için bir istek hisseder. Ancak sigara öyle bir şeydir ki vazgeçilmez… Taa ki, sigaranın zararları gelip kişinin kapısını çalıncaya kadar. İşte o zaman, sigarayı bırakmak bir mecburiyet halini alır; ve kişi sigarayı bırakmak zorunda kalır. Dünya Sigarayı Bırakma Günü 9 Şubat ise, sigarayı bırakmak isteyenler için bir mücadele günüdür aslında…
Dünya Sigarayı Bırakma Günü sizin için bir bahane olabilir; ve sigarayı bırakmak anlamında ilk adımı atabilirsiniz. Siz bunu başarabilirsiniz, bunun için tek ihtiyacınız olan şey motivasyonunuzdur. Bu anlamda, çevrenizde sizin motivasyonunuzu bozacak olan kişilerden uzaklaşmanız, sigarayı bırakmak için size büyük bir adım attıracaktır. Sonrasında ise sigarayı bırakmak istemelisiniz. İşte tüm bunları bir araya getirip Dünya Sigarayı Bırakma Günü 9 Şubat tarihini değerlendirirseniz, sigaranın zararlarına bundan sonra maruz kalmayacaksınız demektir.
Sigarayı bırakmak yönündeki motivasyonunuz üzüntü dolayısı ile de kırılabilmektedir. Bu anlamda üzüntüyü, daha önceden sigara ile aşmış olmanız dolayısı ile yine sigarayı istersiniz… Bunu kesinlikle yapmamalı, üzüldüğünüz zamanlarda kendinizi spora, müziğe, ya da arkadaşlarla sohbete vermelisiniz. En sevdiğiniz şeyleri yaparak üzüntülerinizden arınabilirsiniz. Bu da sigarayı bırakmak adına atacağınız en önemli adımlardan bir tanesi olacaktır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yandex.Metrica Gizlilik Politikaları