Dünya Gıda Günü

Bu yazımızda sizlere Dünya Gıda Günü hakkında bilgilerden söz ederek, Dünya Gıda Günü ne zaman, Dünya Gıda Günü’nde neler yapılır gibi soruların yanıtlarından bahsetmeye çalışacağız. Dünya Gıda Günü teması, ve Dünya Gıda Günü etkinlikleri hakkında merak ettiğiniz tüm detaylı bilgileri yazımız içerisinde bulabileceksiniz.

Dünya Gıda Günü Ne Zaman?

Her yıl, 16 Ekim gününde Dünya Gıda Günü kutlanmaktadır. 16 Ekim, Birleşmiş Milletler Gıda Ve Tarım Örgütü’nün kuruluş günüdür. Bu nedenle bugün kutlanması uygun bulunmuştur.

Dünya Gıda Günü’nde Neler Yapılır?

Her sene 16 Ekim tarihinde, 2015 yılında da olduğu gibi Dünya Gıda Günü kutlamaları yapılır. Bunun için Birleşmiş Milletler Gıda Ve Tarım Örgütü bir tema belirler, ve Dünya Gıda Günü etkinlikleri düzenlenir. Düzenlenen bu etkinliklerde, dünyanın pek çok yerinde karşı karşıya olunan açlık sorununa dikkat çekilir, ve bu sorun ile nasıl baş edileceği anlatılmaya çalışılır. Ayrıca, gıda üretimi, tüketimi; ve güvencesi hakkında bilgiler de konu edilir.

Dünyada neden açlık sorununun yaşandığı; ve bu sorunlarla nasıl başa çıkılacağı Dünya Gıda Günü etkinliklerinde gündeme getirilir. Bununla da kalınmaz, gıda üretiminde, ülkelerin birbirleri ile nasıl işbirliği kuracakları masaya yatırılır. Üretilen gıdaların tüketimlerinin ne şekilde gerçekleştiği, ve satış sırasında hijyene ne kadar önem verildiği, daha fazla hijyenin nasıl sağlanacağı konu edilir.

Dünya Gıda Günü teması kapsamında her yıl düzenlenen Dünya Gıda Günü etkinliklerinde, yeterli ve dengeli beslenme için nelere dikkat edilmesinin gerektiği de anlatılır…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yandex.Metrica Gizlilik Politikaları