Stor Perde Nasıl Takılır?

Gerek iş yerlerinde, gerekse de evlerde stor perde kullanımı yoğun bir şekilde artarak devam etmektedir. Pek çoğumuz stor perdeyi alıyor, ve aldığımız yerin monte etmesini istiyor; ama fiyat avantajı dolayısı ile bir çoğumuz da internetten alışveriş yöntemi ile stor perde alıyor; ve dolayısı ile kargo elemanının tesliminin ardından, stor perde nasıl takılır; ve stor perde nasıl monte edilir sorusunun yanıtlarını bilme gerekliliği doğuyor. Elbette bir ücret karşılığı, stor perde satan bir yerden, size yardımcı olmasını talep edebilirsiniz; ama bu durumda internetteki fiyat avantajını yok etmiş olursunuz. Zaten şehrinizde bir yerden stor perdenizi almış olsaydınız, ücretsiz montajını gerçekleştireceklerdi… O halde bunu kendiniz yapmalısınız… Gelin stor perde nasıl takılır, stor perde nasıl monte edilir, birlikte gözden geçirelim…

Kornişe Stor Perde Nasıl Takılır?

Stor perde montajını kornişe yapacaksanız, metal portraylara; ve korniş aparatlarına gereksiniminiz var. Bunu size, perdeyi satın aldığınız yer gönderebilir. Ama göndermemeleri halinde siz temin etmelisiniz. Sonrasında yapmanız gereken işlemler ise şu şekilde:

• Korniş üzerinde stor perdenin başlangıç, ve bitiş yerlerini işaretleyin. Ama kenarlardan bırakacağınız boşluklar eşit olsun.
• Korniş aparatlarını yerleştirin. Bunun için ilk olarak, stor perdenin toplanması halinde ortaya çıkacak kalınlığı göz önünde bulundurun. Bu kalınlığa göre, korniş kanalının neresine aparatları yerleştireceğinizi belirleyin. Aparatların arasında 60 santimlik boşluklar bırakın.
• Portrayları korniş aparatlarına sabitleme aşamasına geldiniz. Bunun için vida kullanacaksınız. Portrayların tırnak kısmının duvara dönük olmasına dikkat edin.
• Şimdi stor perde kasasını, biraz önce sabitlemiş olduğunuz portraylara geçirin. Bu işlemi duvar yönüne dönük olan tırnaklar üzerinden gerçekleştirmelisiniz. Ardından kasanın diğer tarafından da bastırın, ve portraya tam olarak yerleşmesini sağlayın.
• Artık stor perde montej işlemi tamamlanmıştır. Artık hizalama ayarını yapabilirsiniz.

Stor Perde Tavana Nasıl Monte Edilir?
Stor Perde Duvara Nasıl Takılır?

Metal portraylara, stor perdeyi duvara; ya da tavana monte edecekseniz de ihtiyaç duyacaksınız. Eğer alışverişi gerçekleştirdiğiniz firma bunu size göndermemiş ise, siz yine temin etmeli, sonrasında da monte işlemine başlamalısınız…

• İlk olarak, stor perdeyi monte edeceğiniz yerin başlangıç; ve bitiş noktalarını işaretleyin.
• Stor perdeyi topladığınızda ne kadar kalın olacağını kontrol ederek, camdan uzaklığını hesaplayın.
• Stor perdenizi duvara monte edebilmeniz için bazı deliklere gereksiniminiz olacak. Bu delikleri eşit hizada yapmalısınız. Bu nedenle stor perde kasasını cetvel olarak kullanıp, deliklerin yerlerini bu şekilde işaretleyin. Bu işlem için birinden yardım da almanız gerekebilir. Deliklerin arasında 60 santim mesafe bulunmalı, ve her bir delik 15 santim kadar içeri gitmelidir. Sonrasında matkap kullanarak duvarınızı delin.
• Deliklere dübel çakın.
• Dübellere vida geçirin; ve ardından portrayları vida üzerinde yerleştirin. Portrayların kıvrımlı tırnaklarını duvar tarafına getirin.
• Stor perdenin kasasını duvar tarafındaki tırnaklardan geçirin, ve diğer taraftan da kuvvetlice bastırarak portraylara sabitleyin.
• Son olarak stor perdenin hizasını ayarlayabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yandex.Metrica Gizlilik Politikaları