Pasaport Nasıl Çıkartılır?

Pasaportunuzun olmaması halinde yurtdışına çıkamayacağınızı biliyor olmalısınız.. Peki pasaport nasıl çıkartılır, pasaport nasıl alınır… bu soruların yanıtlarını biliyor musunuz? Yazımız içerisinde sizlere pasaport nasıl çıkarılır sorusunun yanıtlarını evreceğiz. Gerekli adımları doğru bir şekilde takip ederseniz unutmamalısınız ki pasaportunuzu ortalama 1 hafta içerisinde alabilirsiniz. İşte bu anlamda bilmeniz gereken önemli detaylar:

Pasaport Nasıl Çıkartılır?
Pasaport Nasıl Çıkarılır?
Pasaport Nasıl Alınır?

• Pasaport almak için Emniyet Müdürlüğü’nün Pasaport Birimleri’ne başvurmanız gerekmektedir. Bu başvuruyu, internet üzerinden, Emniyet Müdürlüğü’nün web sitesine girip, e-pasaport bölümüne ulaşıp, kendinize uygun gün; ve saat için randevu alarak gerçekleştirebileceğiniz gibi, randevu almadan da gerçekleştirebilirsiniz; ve bunun için pasaport sırası beklemeniz gerekir. Önceliğin, randevu sistemini kullananlara verildiğini belirtmemiz gerekmektedir.

• Üç adet pasaport çeşidi bulunmaktadır. Umuma mahsus pasaport, hususi pasaport, ve Hizmet pasaportundan, kendinize uygun olan için, Emniyet Müdürlüğü’nün web sitesine girerek, hangi belgelerin gerekli olduğunu araştırmalı, sonrasında bu belgeleri tamamlamalısınız.

• Pasaport başvurusunu yapacağınızda, görüşmeye girmeden önce, şu belgeleri yanınızda bulundurmalısınız: Biyometrik foroğraf, kimlik kartı aslı, pasaport harç, ve cüzdan bedellerinin ödendiğine dair dekont, ve, Emniyet Müdürlüğü web sitesinde bulunduğunu belirtmiş olduğumuz, listelenen belgeler…

• Pasaport görüşmesine ilk gittiğinizde sizden, parmak iziniz alınacak, ve bu size bir çıktı alınarak belge halinde verilecektir. Bunun sonrasında, her görüşmeye gittiğinizde yanınızda bu belgenin de bulunması gerektiğini unutmamalısınız.

• Tüm işlemleriniz tamamlandığında, pasaportunuz postaya verilir; ve en geç beş işgünü içerisinde elinize ulaşmış olacaktır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yandex.Metrica Gizlilik Politikaları