Milli Eğitim Bakanlığı Vakfı Hakkında Bilgi

Bu yazımızda sizlere Milli Eğitim Bakanlığı Vakfı hakkında bilgi vererek, Milli Eğitim Bakanlığı Vakfının amacı nedir sorusunun yanıtları arasında yer alan Milli Eğitim Bakanlığı Vakfının amaçlarını, ve Milli Eğitim Bakanlığı Vakfı kuruluş günü ile ilgili bilgilerin aktarımını gerçekleştireceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Kısacası yazımız aracılığı ile, Milli Eğitim Bakanlığı Vakfı’nı yakından tanıyacağınızı belirtmemiz gerekmektedir. O halde zaman kaybetmeden Milli Eğitim Bakanlığı Vakfı hakkında bilgi aktarımında bulunmaya başlayalım.
Milli Eğitim Bakanlığı Vakfı kuruluş günü 19 Şubat olarak belirtilmektedir. Bu nedenle her sene 19 Şubat’ta, Milli Eğitim Bakanlığı Vakfının amaçları anlatılır; ve Milli Eğitim Bakanlığı Vakfı hakkında bilgi paylaşımında bulunulur. Milli Eğitim Bakanlığı Vakfı kuruluş günü: 19 Şubat 1981 olarak belirtilmektedir. Dilerseniz Milli Eğitim Bakanlığı Vakfının kuruluş amacını da sizlerle paylaşmaya çalışalım:
Milli Eğitim Bakanlığı Vakfı kuruluş amacı: Milli Eğitim Bakanlığı’nın, anaokulundan üniversiteye kadar vermekle yükümlü olduğu eğitimin giderleri çok yüksektir, ve yine Milli Eğitim Bakanlığı’nın bütçesi, bu masrafları karşılamak için zaman zaman yetersiz kalabilmektedir. İşte Milli Eğitim Bakanlığı Vakfı kuruluş amacı, hem çeşitli kuruluşlardan, hem de halktan bu masrafları karşılamaya yönelik destek almak olarak belirtilmektedir.
Milli Eğitim Bakanlığı Vakfı hakkında bilgi verir, ve Milli Eğitim Bakanlığı Vakfı kuruluş tarihini anlatırken, Milli Eğitim Bakanlığı Vakfı kurucularından da söz etmeyi unutmamamız gerekmektedir: Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası, İş Bankası, Öğretmenler Bankası, ve bu kurumların yanında gerçek kişilerdir. Milli Eğitim Bakanlığı Vakfı kuruluş tarihinin kısa süre sonrasında, farklı illerde, ve ilçelerde şubeler açıldığını da belirtmemiz gerekmektedir.
Milli Eğitim Bakanlığı Vakfının amaçları nelerdir? Milli Eğitim Bakanlığı Vakfının amaçları: Okullarda gereksinim duyulan araç – gereç, kitap… gibi ihtiyaçları karşılamak. Milli Eğitim’i geliştirmek. Öğretmenlerin eğitim, ve öğretime katkıda bulunmak adına gerçekleştirdikleri etkinlikleri ödüllendirmek. Eğitim kurumlarının açılması, ve bunun yanında gelişmesine yardımcı olmak. Gerek öğrenciler, gerek öğretmenler arasında yarışmalar düzenleyerek eğitimin gelişimine katkı sağlamak…
Milli Eğitim Bakanlığı Vakfı gelirini nerelerden elde eder? Gerek gerçek kişiler, gerekse kamu, ve özel kuruluşlardan gelen yardımlar, gerçek kişilerin yaptığı, arsa, bina gibi bağışlar, okullara yapılan bağışlar, ve eğitim kuruluşlarına gerçekleştirilen katkılar, ders kitapları; ve basılı eğitim araçlarından elde edilen gelirler… Milli Eğitim Bakanlığı Vakfı gelirlerini karşılamaya katkı sağlamaktadır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yandex.Metrica Gizlilik Politikaları