Yaprak Dökümü Kitabı

Bu yazımızda sizlere Yaprak Dökümü hakkında bilgiler vereceğimizi, ve Yaprak Dökümü kitabının tanıtımını gerçekleştireceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Yaprak Dökümü kimin eseri sorusunun yanıtını da alabileceğiniz yazımız içerisinde, Yaprak Dökümü kitabı ile ilgili detaylı bilgiye sahip olabileceğinizi belirtmemiz gerekmektedir. O halde hemen Yaprak Dökümü hakkında bilgilerimizi aktarmaya başlayalım:
Yaprak Dökümü kimin eseri? Yaprak Dökümü kitabı Reşat Nuri Güntekin’e ait bir kitap olmakla birlikte, 160 sayfa olduğunu belirtmemiz gerekmektedir. Yaprak Dökümü kitabını anlatırken şunu söyleyebiliriz: Türk toplumu, Cumhuriyet’in ilan edilmesinin ardından kendisini Batı’lı olarak görmeye başlamıştır. Bunun en belirgin göstergelerinden bir tanesi de Yaprak Dökümü kitabıdır. Batı ile kendi kültürü arasında karmaşık süreç yaşayan bir aileyi resmetmektedir.
Yaprak Dökümü hakkında bilgi verirken şunu belirtmemiz gerekir ki Yaprak Dökümü kitabında anlatılan memur bir ailedir. Batı kültürü ile karşılaşmışlardır; etik değerler içerisinde bu kültür ile başa çıkmaya çalışmışlar, fakat her seferinde farklı sorunlar birbirini kovalamıştır. İşte Yaprak Dökümü kitabında bu durum oldukça gerçekçi bir şekilde aktarılmaktadır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yandex.Metrica Gizlilik Politikaları