Kenarlarına Göre Üçgen Çeşitleri Nelerdir?

Bu yazımızda sizlere kenarlarına göre üçgen çeşitleri hakkında bilgiler vereceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Kenarlarına göre üçgen çeşitleri nelerdir sorusunun yanıtları arasında yer alan kenarlarına göre üçgen çeşitleri hakkındaki bilgileri yazımız içerisinde bulabilirsiniz. O halde zaman kaybetmeden soralım: Kenarlarına göre üçgen çeşitleri nelerdir?
Eşkenar Üçgen: Bütün kenarlarının uzunlukları birbirine eşit olan üçgenlere eşkenar üçgen adı verilmektedir. Kenarlarına göre üçgen çeşitleri arasında yer alan eşkenar üçgenlerin iç açılarının ölçülerinin de birbirine eşit olduğunu, ve 60 derece olduğunu belirtmemiz gerekmektedir.
İkizkenar Üçgen: Kenarlarına göre üçgen çeşitleri arasında yer alan İkizkenar Üçgenlerin iki kenar uzunluklarının birbirine eşit olduğunu belirtmemiz gerekmektedir. İkizkenar Üçgenlerin iki açılarının ölçülerinin de birbirine eşit olduğunu belirtmeliyiz.
Çeşitkenar Üçgen: Bütün kenar uzunlukları birbirinden farklı olan üçgenlere Çeşitkenar Üçgen adı verilmektedir. Çeşitkenar Üçgenlerin açılarının ölçülerinin de birbirinden farklı olduğunu belirtmeliyiz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yandex.Metrica Gizlilik Politikaları