Düzlemdeki Doğruların Birbirlerine Göre Durumları

Bu yazımızda sizlere, düzlemdeki doğruların birbirine göre durumları, ve düzlemdeki doğruların birbirlerine göre durumları ile ilgili bilgiler aktaracağımızı belirtmemiz gerekmektedir. Düzlemdeki doğruların durumları ile ilgili bilgi edinmek için dilerseniz hiç zaman kaybetmeden bilgilerimizi aktarmaya başlayalım:

Düzlemdeki doğruların birbirine göre durumlarına baktığımızda ilk olarak paralel doğruları görüyoruz. Paralel doğru nedir derseniz, aynı düzlemde bulunan doğrular olarak tanımlanmakla birlikte, paralel doğruların ortak bir noktalarının bulunmadığını da belirtmemiz gerekmektedir.
Düzlemdeki doğruların birbirlerine göre durumlarından söz ederken belirtmemiz gereken diğer bir durumun da kesişen doğrular olduğunu belirtmemiz gerekmektedir. Kesişen doğrular aynı düzlemde değildirler, ve bir tane ortak noktaları bulunmaktadır.
Düzlemdeki doğruların durumları ile ilgili son detayımız ise dik kesen doğrular olarak belirtilmektedir. Dik kesen doğrularda, ortak bir tek noktaları bulunmakla birlikte, bu ortak noktadaki açının doksan derece olması gerektiğini belirtmeliyiz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yandex.Metrica Gizlilik Politikaları