Dörtgen Nedir? Köşegen Nedir?

Bu yazımızda sizlere kısaca, dörtgen nedir, dörtgenlerin özellikleri, ve köşegen nedir sorularının yanıtlarından söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de dörtgen nedir, ya da dörtgenlerin özellikleri, veya köşegen nedir… şeklindeki soruların yanıtlarını merak ediyorsanız, hiç zaman kaybetmeden bilgilerimizin aktarımını gerçekleştirmeye başlayalım:
Dörtgen nedir? Etrafı kapalı olan; ve bununla birlikte dört tane köşesi bulunan geometrik şekillere dörtgen adının verildiğini belirtmemiz gerekmektedir. Dörtgenlerin özelliklerine baktığımızda, dört köşelerinin bulunduğunu; ve bununla birlikte, dörtgenlerin özelliklerinden bir diğerinin de kapalı geometrik şekiller olduğunu belirtmemiz gerekmektedir.
Köşegen nedir? Dörtgen içerisinde bulunan birbiri ile karşı karşıya olan iki köşenin birleşimini olanaklı hale getiren doğruya köşegen ismi verilmektedir. Dörtgen çeşitlerini saymak istersek karşımıza beş farklı isim çıkmaktadır. Dilerseniz dörtgen çeşitlerini de sizlere aktaralım: yamuk, paralelkenar, dikdörtgen, eşkenar dörtgen, dikdörtgen, kare… dörtgen çeşitleri olarak belirtilmektedir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yandex.Metrica Gizlilik Politikaları