Mortgage Kredi Ve Bankadan Konut Kredisi Alma Şartları

Bu yazımızda sizlere, konut kredisi alma şartlarından söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Konut kredisi almak istiyorum diyenler, yazımız içerisinde bankadan konut kredisi alma şartlarını öğrenebileceklerdir. Mortgage kredi olarak da adlandırılan konut kredisi alma şartları, ve bankadan konut kredisi alma şartlarını, konut kredisi almak istiyorum diyenler için hemen aktarmaya başlayalım:
Mortgage kredi, ya da konut kredisi şartları arasında ilk olarak kişinin kredi notunun yüksek olması şartı aranmaktadır. Kredi özgeçmişine bakılan kişinin, karşılıksız çekinin bulunmaması, almış olduğu kredileri, ve sahip olduğu taksitleri düzenli bir şekilde ödemesi, çok fazla borç içerisinde bulunmaması gibi pek çok olumlu durum, kişinin kredi notunun yükselmesini sağlamakta, ve dolayısı ile de konut kredisi alma şartlarından ilkini yerine getirmiş bulunmaktadır.
Mortgage kredi almak için bankadan konut kredisi alma şartları arasında yer alan bir diğer şey de konut kredisi almak istiyorum diyen kişinin düzenli bir gelire sahip olmasıdır. Kişi eğer düzenli maaş, kira; ya da farklı bir gelir elde ediyor ise, bankadan konut kredisi alma şartlarından bir diğerini daha yerine getirmiş sayılmaktadır.
Konut kredisi alma şartları arasında yer alan bir diğer şey de alınacak olan konutun belirli bir miktarının bankaya peşinat olarak verilmesinin gerekebileceği durumudur. Bu durumun bankadan bankaya değişiklik gösterebileceğini belirtmemiz gerekmektedir.
Mortgage kredi almak için bilinmesi gereken şartlardan bir diğerinin de, alınacak olan konutun özellikleri olduğunu belirtmemiz gerekmektedir. Örneğin, binanın tapu kaydı, hisseli olup olmadığı, inşaat kalitesinin iyi olup olmaması… gibi pek çok unsurun, konut kredisi alma şartları arasında, konut kredisi almak istiyorum diyen kişinin verdiği bilgiler, ve yeminli bir uzmanın yaptığı incelemeler sonucunda araştırılarak buna göre mortgage kredi alındığının belirtilmesi gerekmektedir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yandex.Metrica Gizlilik Politikaları