Rahman İsminin Anlamı Nedir?

Bu yazımızda sizlere Esmâ-ül hüsna’lar arasında yer alan Rahman hakkında bilgilerden söz edeceğimizi, ve Rahman ne anlama gelir sorusunun yanıtını aktaracağımızı belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de Eamâ-ül hüsna’lar arasında yer alan Rahman hakkında bilgi almak, ve Rahman ne anlama gelir sorusunun yanıtlarını öğrenmek istiyorsanız, zaman kaybetmeden bilgilerimizin aktarımını gerçekleştirmeye başlayalım…
Rahman ne anlama gelir? Esmâ-ül hüsna’lar arasında yer alan Rahman, yaratılmışların hepsine merhamet eden, ve onlara hayır getiren anlamında kullanılmaktadır.
Rahman isminin günde 298 kere zikredilmesi önerilmektedir. Namazların sonrasında 100 kere okunarak, Allah’ın rızası kazanılabilir, ve Allah nimetleri, Ya Rahman şeklinde okuyan kişiye sunulabilir.
Her gün 1000 kere olmak kaydı ile 40 gün Ya Rahman diyerek Rahman ismini zikreden kişi, artık kalp gözü açık bir kişidir.
Eğer bir kişi beş vakit namaz kılıyorsa, ve her birinden sonra 2500 kere Rahman ismini zikrederse, olayların, gerçekleşmesi öncesinde kendisinin haberinin olması sağlanmaktadır.
Günde 290 kere Ya Rahman şeklinde zikreden kişinin istekleri; ve dilekleri gerçek olmaktadır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yandex.Metrica Gizlilik Politikaları